“Samen leren maakt ons sterker als team.”
Bij Uitvaartzorg van Stad tot Wad werken vier Register Uitvaartverzorgers: Arjen Kremer, Ebel Kremer, Fieneke Tuininga en Paulien Duin. Om in het register te blijven, moeten zij elke drie jaar 60 punten behalen o.a. via lezingen, trainingen en workshops. Omdat Ebel Kremer hierin flink investeerde, vroeg Stichting NaVU hem zijn verhaal te delen ter inspiratie voor andere RU’s. Lees hieronder het verhaal van Ebel.
Blijven leren
Blijven leren hoort erbij. Niet omdat het moet, maar omdat het je scherp houdt en je blik verruimt. Er is genoeg aanbod, dus er zit altijd wel iets voor je bij. Begin je op tijd, dan voorkom je stress om op het laatste moment punten te halen. Je kunt dan juist kiezen voor cursussen die je echt aanspreken en iets toevoegen.
Wat ik zelf leerde
Zelf volgde ik bijvoorbeeld de cursus ‘Dementievriendelijke uitvaartverzorger’. Een indrukwekkende scholing die me leerde anders te kijken naar dementie en hoe je hiermee omgaat als een nabestaande ermee te maken heeft. Samen met een collega was dit extra waardevol, omdat je er daarna over kunt sparren.
Ook intervisiegroepen zijn heel leerzaam. Als uitvaartleiders in het noorden merken we dat er best verschillen zijn in aanpak tussen regio’s. Het is interessant om die variaties te zien en tegelijk leerzaam om nieuwe inzichten op te doen die we zelf weer kunnen gebruiken.
Samen leren als team
Bij Uitvaartzorg van Stad tot Wad werken we met vier RU-uitvaartleiders en één in opleiding. We verdelen de scholingen zoveel mogelijk, zodat kennis breed in het team aanwezig is. Daarnaast komen we regelmatig samen om ervaringen en kennis uit te wisselen en te bespreken hoe we dit in ons werk kunnen toepassen.
Met het hele team (chauffeurs, overledenenverzorgers, backoffice en uitvaartleiders) heb ik ook de cursus ‘Uitvaartmediation’ gevolgd. Dit gaf iedereen meer inzicht in de uitdagingen waar wij als uitvaartleiders mee te maken hebben. Voor ons was het heel waardevol om te leren hoe je in lastige situaties rustig en professioneel blijft. Helaas komen we die situaties steeds vaker tegen.
Toegankelijkere scholing
Wat wel jammer is: veel scholingen zijn ver weg. Voor ons in het noorden zou het een stuk makkelijker zijn als er ook centralere locaties waren, zodat reistijd geen drempel vormt om mee te doen. Of sommige scholingen aanbieden via e-learning of een webinar. Vooral voor kleine teams of zzp’ers zou dat ideaal zijn, want in ons werk weet je maar nooit wanneer de telefoon weer gaat.
We kijken er in ieder geval naar uit om ook de komende tijd weer interessante scholingen te volgen.
“Blijven leren hoort erbij. Niet omdat het moet, maar omdat het je scherp houdt en je blik verruimt.”
Ebel Kremer RU - Uitvaartzorg van Stad tot Wad